Новини України. 11 червня. Одеса. Відео. Вчора на позаштатного співробітника одеського представництва інформаційного агентства «Поряд з вами» Юлію Городецьку напав співробітник міліції, вирвав з рук камерофон і спробував стерти запис, що проводився в громадському місці.

Міліціонер перешкоджав діяльності ЗМІ

Інцидент трапився о 19 годині 10 червня на вул. Старопортофранківській, коли Юля стала мимовільним свідком дій співробітників міліції при затриманні якогось чоловіка. Він лежав на землі, на рейках трамваю, і голосно кричав.

Оскільки журналіст стала свідком затримання, маючи усне завдання редакції знаходити цікаві факти в житті міста, Юлія Городецька використовувала камерофон для зйомки подій.

Нагадаємо, що право на вільний збір інформації кожному громадянину гарантується 34 статей Конституції України. Крім того, ст. 17 «Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів» передбачає відповідальність за перешкоджання законній діяльності журналіста. Також відповідальність за перешкоджання передбачена ст. 171 Криминального Кодексу України.

То ж, після силового вилучення камерофону співробітником міліції, Юлія повідомила йому, що є журналістом і попросила нападника показати службове посвідчення. Користуючись пріоритетом сили і в порушення ст. 3 «Закону про міліцію» – «Діяльність міліції є голосною», співробітник не представився, не показав своє службове посвідчення, продовжуючи утримувати камерофон у руках.

Лише після того, як йому здалося, що запис знищено, він віддав камерофон журналістові.

Крім того, даний міліціянт заявив російською, що: «Вам можно снимать только с разрешения нашей пресс-службы…»

Джерело Поряд з вами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.