Новини науки. 21 червня. У найближчі 18 місяців на Землі очікується найсильніша за останніх півтора століття магнітна буря, викликана масштабними спалахами на Сонці.

На сонці стався гігантський викид плазми
Сонце буде мстити людям за їхню жадібність

За прогнозами британських вчених, очікувана буря може вивести з ладу найважливіші системи життєзабезпечення Великої Британії, зокрема лінії електропередач та комп’ютерне обладнання.

У зв’язку з цим уряд Сполученого Королівства готується на основі спеціального закону про надзвичайні ситуації в разі необхідності відключати електрику на території всієї країни, щоб скоротити збитки від геомагнітної бурі.

Як зазначають фахівці, зараз Сонце увійшло в цикл підвищеної активності, яка досягне свого піку в 2012 році.

За їхніми підрахунками, які були представлені британському уряду, майбутня магнітна буря щонайменше в п’ять разів перевершує за силою ту, в результаті якої в 1989 році в канадській провінції Квебек без електрики залишилися 6 мільйонів людей.

Нагадаємо, раніше експерти NASA прогнозували, що в 2012-2013 роках активність Сонця підвищиться настільки, що сильна магнітна буря призведе до нових техногенних катастроф. Але в наступні 20-30 років вона може різко знизитися, і призвести до повторення так званого “маундерівського мінімуму” – найтривалішого падіння сонячної активності з 1645 до 1715 ріку, з яким пов’язують “малий льодовиковий період” в Європі.

Джерело BBC

Актуальне від Newsmarket: Мусульмани не поважають закони країни в якій проживають – політик про мечеть в Білій Церкві

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.