Новини світу. 24 червня. Індія. Фахівці індійської компанії Mahindra Partners розробили концепцію нанобудинку, будівництво якого обійдеться всього в 293 долари США (не включаючи ціни землі).

Індія збудує нанобудинки для бідних

Ідея будівництва будинку, витрати на зведення якого не будуть перевищувати 300 доларів, з’явилася в минулому році. Розробники хочуть вивести ідею на міжнародний рівень.

Професор Віджай Говіндараджан завів блог на сайті ділового журналу Harvard Business Review, в якому описав можливості будівництва подібного житла. Блог викликав великий інтерес, і один з фондів пообіцяв виділити 25 тисяч доларів тому, хто запропонує найкращий варіант вирішення цього завдання. У підсумку переможцем обрали Mahindra Partners, розповідає портал Hindustan Times.

Площа будинку, який зможуть собі дозволити навіть бідні верстви населення, складе 21 квадратний метр. Зводити його передбачається за допомогою сучасних технологій і використанням матеріалів, доступних на ринках країн, що розвиваються – Індії, держав Африки та Центральної Америки. Наприклад, для створення будинку використовуватимуть бамбук та різні енергозберігаючі технології.

Автори проекту зазначають, що в даний час він потребує економічного обґрунтування.

Розробників такого будинку вже запросили до США, що розробити і там прототип “нанохатинки”.

“Проект знаходиться поки на етапі ідеї, і ми будемо зобов’язані розробити економічне обґрунтування і доцільність такого будівництва. Але якщо наша концепція обрана як можливий варіант у США, то це може бути стартом для глобальних комерційних програм”, – відзначили автори проекту.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.