Новини економіки. 9 червня. Віце-прем’єр-міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв вчора заявив, що уряд в 2012 році планує направити 3,3 мільярда гривень на оснащення багатоквартирного житлового фонду приладами обліку теплової енергії.

Андрій Клюєв
Клюєв реформуватиме ЖКГ

Про це повідомляє “Коммерсантъ-Украина“.

“Якщо відпустка тепла розраховується за формулами, це призводить до завищення витрат у кілька разів”, – зазначив чиновник.

Це не перша спроба ввести облік споживаних житлофондом енергоресурсів. У березні 2009 року парламентом було запропоновано законопроект про проведення аудиту теплових втрат житлових будівель, модернізації фонду та введення обов’язкового обліку теплової енергії за рахунок власних коштів мешканців або інвестицій. Втім, через рік документ був відкликаний новим урядом.

За даними екс-міністра з питань ЖКГ Олексія Кучеренка, системами обліку тепла оснащено 15-20% житлофонду, який нараховує 215 тисяч багатоквартирних будинків.

“У середньому лічильник для одного п’ятиповерхового будинку обійдеться в 10 тисяч гривень”, – зазначив він.

Таким чином, на оснащення приладами обліку 172-183 тисячі будівель потрібно близько 1,7-1,8 мільярда гривень.

“Це гарна ініціатива. Проте складнощі для гравців ринку може створити корумпована система проведення тендерів, -важає пан Кучеренко. – Крім того, якщо лічильники будуть підконтрольні ЖЕКам, не варто виключати можливість махінацій з показниками”.

За словами засновника компанії “ЛК Терм” Руслана Паски, іноземні лічильники коштують 700-800 євро, а українські – на 30% дешевше:

“У тендері захочуть брати участь більшість учасників ринку Але є ризик, що через непрозорість тендерної процедури держава закупить більш дешеве і низькоякісне обладнання, яке вийде з ладу вже через кілька років “.

“Проблема в тому, що держава швидше за все в кілька разів завищить ціну закупівель і насправді придбає уживане або неякісне дешеве обладнання”, – також побоюється старший аналітик НДЦ “Укрбіоенерго” Віталій Винниченка.

На його думку, на установці лічильників реформа не закінчиться.

“Думаю, установка лічильників тепла в будинках простимулює громадян до купівлі енергозберігаючих котлів, оскільки 40% тепла втрачається в мережі, в квартирах холодно, а платити мешканці будуть за повноцінним тарифом”, – вважає він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.