Новини здоров’я. 21 червня. Кліщі: попереджений – озброєний!

Кліщі - небезпечні комахи

Ще сніг не встиг зійти, як «порадували» повідомленням, що пробудилися кліщі. Вони почали господарювати в парках, куди люди приходять із маленькими дітьми, на багатьох дачах і навіть … на кладовищах. Найбільша небезпека зустрітися з ними чекає тих, хто любить виїжджати за місто на пікніки і шашлики.

Найбільш активні кліщі в період з квітня по червень і з липня по вересень, тобто практично все літо.

Кліщі – Acarina – комахи із класу дрібних павукоподібних, яких в природі налічується близько 20 видів.

Більшість видів кліщів для людей і тварин безпечні, одні харчуються органікою, інші соком рослин.

Для людини небезпечні лише іксодові кліщі, які переносять енцефаліт та хвороби Лайма.

Ці комахи, як правило, живуть в зарослях чагарнику в листяному або змішаному лісі, на узліссях, порослих травою та кущами і добре прогрітих сонцем. І на таких же узліссях в парках і на дачах.

Кліщів важко зустріти в сухих соснових борах, де немає трави, хоча окремі особини забираються і туди. Але більша частина кліщів чекає жертв саме на траві чи на землі. Зимують кліщі в опалому листі, тому дачникам все-таки краще його спалювати. З дерев кліщі не стрибають, це не дикі мавпи з Бразилії.

Спочатку кліщ чіпляється за жертву і може довгі години шукати місце для укусу. Медики радять у разі укусу негайно бігти до найближчого медичного закладу разом з витягнутим з тіла кліщем, якого відправлять до лабораторії, щоб дізнатися, наскільки небезпечна комаха.

Вирушаючи на природу, крім магазинних засобів можна використовувати для відкритих ділянок тіла ефірну олію чайного дерева і хвойних. Але не можна, щоб вона потрапляла в очі або на ранки.

Джерело Вкурсе

Читайте на Newsmarket: Син БЮТівця протаранив на дорогій іномарці міліцейське авто

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.