Новини України. 10 червня. Відео. Українець, який провів 14 років у рабстві на одній з фабрик Бангкока, майже забув рідну мову і нічого не знає про новітню історію України.

Анатолій Вдовиченко
Анатолій Вдовиченко

Український інженер Анатолій Вдовиченко, який провів 14 років у рабстві в Таїланді, розповів, як він жив у полоні, а тепер вчиться користуватися мобільним телефоном і комп’ютером.

57-річний чоловік зник у Бангкока у 1997 році, коли він приїхав туди будувати фабрику з виробництва кисню. Тайському власнику український інженер сподобався і він насильно змусив його безкоштовно працювати. “Я був безкоштовним додатком до тієї установки, яку саму змонтував”, – пригадав Вдовиченко.

За його словами, були моменти, коли власник погрожував йому пістолетом і стріляв у повітря. Звільнитися інженерові допомогли друзі з Бірми, які написали листа рідним Анатолія, і через дипломатів українця вдалося депортувати до України. Через суд Вдовиченку вдалося витягнути з колишнього боса 18 тисяч доларів зарплати.

За роки полону він майже забув рідну мову, нічого не знає про новітню історію України. Дві його доньки виросли, дружина вийшла заміж, батько помер. Прогалини в історії Анатолій компенсує сам. “Була якась помаранчева революція, чому помаранчева, я не знаю. Чи перемогла ця революція, і за що боролася, не знаю”, – розповів він.

Україна для тайського в’язня змінилась. Поки що дорогами та автозаправками. “Я думав, що за 15 років незалежності стало набагато краще, а читаю – ні, тяжко людям”, – зізнався він.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.