Новини України. 10 червня. Товари, на продаж яких діють обмеження за віком покупця, повинні реалізовуватися у спеціальних магазинах або відокремлених від інших товарів приміщеннях (секціях, відділах) з окремим місцем для розрахунку.

Для горілки будуть окремі каси

Така норма міститься в проекті закону «Про внутрішню торгівлю», який розробляється Мінекономрозвитку. Як пояснюють, ця норма спрямована на зменшення пропаганди споживання алкоголю і тютюну. Досвід країн ЄС свідчить, що обмеження вільного доступу до місць продажу зменшує споживання таких товарів серед населення.

Зі свого боку ритейлори, хоча і визнають справедливість і обгрунтованість такої вимоги, стверджують, що їм потрібен перехідний період – рік, щоб переобладнати приміщення магазинів. «Безумовно, виконання цієї норми закону потребуватиме додаткових витрат на переобладнання приміщень» – сказав генеральний директор Української торговельної асоціації Ігор Кишко.

Тому ми просили перехідний період у 12 місяців. На попередній зустрічі в Мінекономрозвитку нам обіцяли прислухатися до цього побажання, але тепер у проекті закону знову з’явився перехідний термін в 6 місяців», – сказав він.

Проектом закону України «Про внутрішню торгівлю» регулюються відносини між органами влади та суб’єктами господарювання у сфері торгівлі, виробниками та покупцями. Законопроектом встановлюються вимоги до порядку організації та здійснення різних форм торгівлі – роздрібної, оптової, торгівлі на ринках, Інтернет-торгівлі, мережевої торгівлі, комісійної торгівлі, ярмаркової торгівлі.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.