Новини світу. 22 червня. Фото. Управління з контролю за харчовими продуктами і лікарськими препаратами (FDA) представило список шокуючих зображень, які будуть в обов’язковому порядку розміщуватимуться на сигаретних пачках.

Сигаретні пачки
Американці борються з курінням по-своєму

Нововведення вступить в силу в жовтні 2012 року. За словами керівника FDA Маргарет Гамбург, крім уже існуючих попереджувальних написів з текстом “Куріння вбиває” і “Сигарети викликають рак”, на пачках тютюнової продукції буде розміщено дев’ять картинок, що ілюструють наслідки куріння.

На одній з них зображена людина з апаратом для штучної вентиляції легенів, на іншій – чоловік після трахеотомії, який видихає сигаретний дим з отвору в грудях, а також жінка, оточена клубами диму, яка обіймає дитину.

Відомо, що фотографії постраждалих від тютюнового диму будуть розміщені на чорній підкладці разом з написом великими білими буквами на обох сторонах сигаретної пачки і будуть займати велику площу рекламного модуля. Подібні малюнки також з’являться в рекламі сигарет. На кожній пачці буде вказаний телефонний номер служби підтримки для охочих розлучитися зі шкідливою звичкою.

“У США курять близько 4 тис. підлітків, які не досягли 18-річного віку, з них 1 тис. – завзяті курці. Це страшно для нашої країни”, – заявила глава Міністерства США з охорони здоров’я і соціальних служб Кетлін Сібеліус. Вона також зазначила, що мета міністерства – запобігти дитячому курінню і допомогти дорослим, які не можуть самостійно подолати залежність.

На думку М. Гамбург, подібні фото повинні зміцнити в людях розуміння того, що вони наражають на небезпеку не лише своє здоров’я, але і здоров’я своїх близьких. “Ми суттєво змінюємо характер обговорення цих проблем в суспільстві і підвищуємо обізнаність людей”, – говорить М. Гамбург.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.