Новини здоров’я. 24 червня. Посудомийна машина може здаватися найчистішим місцем на кухні. Однак усередині цього дива техніки знаходять притулок смертельно небезпечні мікроби, попереджають експерти.

посудомийна машина
У посудомийці ховаються небезпечні віруси

Британські вчені заглянули в посудомийні машини і прийшли до висновку, що вони є ідеальним місцем проживання для різних мікроорганізмів, які можуть викликати смертельно небезпечні захворювання. У посудомийці тепло і волого, а лужне середовище сприяє зростанню і розмноженню грибків.

У 62% з 189 посудомийних машин в різних країнах світу були виявлені грибки, що осіли в основному на дверній гумі. Більше половини з них – це чорні грибки Exophiala dermatitidis і Е. Phaeomuriformis, небезпечні для здоров’я людини. За словами дослідників, потенційна небезпека, яку вони представляють, не повинна випускатися з уваги.

«Ми вивчали посудомийні машини після того, як їх ретельно помили, і в них все одно було повним-повнісінько чорних грибків, які потрапляють на посуд і до нас в рот. Поки що ми не знаємо, наскільки це серйозно», – відзначають експерти.

Чорні грибки особливо небезпечні для хворих на муковісцидоз, оскільки можуть викликати інфекцію в легенях. Мікроорганізми Exophiala на рідкість стійкі до високої температури, соляних розчинів, найсильніших миючих засобів, кислот і лугів. Саме тому вони виживають в посудомийних машинах при температурі до 80 º C і незважаючи на миючі засоби, які ми туди додаємо.

Крім посудомийних машин експерти пропонують побоюватися комп’ютерних клавіатур, на яких проживає в п’ять разів більше бактерій, ніж у туалеті, а також сумок для покупок, уподобаних кишковою паличкою E.coli.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.