Новини світу. 10 червня. Резолюція РБ ООН по Лівії дозволяє наносити удари безпосередньо по Муаммару Каддафі. Про це заявив телеканалу CNN високопоставлений представник НАТО, який побажав зберегти анонімність.

Муаммар Каддафі
Резолюція дозволяє знищити безпосередньо самого Каддафі

Це перша заява подібного роду від представника Північноатлантичного альянсу. До цього країни, що беруть участь у військовій операції в Лівії, стверджували, що метою їх авіації є не конкретні люди, а лише військові об’єкти.

Бомбардування районів, що знаходяться під контролем прихильників Каддафі, почалися через два дні після прийняття резолюції РБ ООН. З тих пір авіаудари регулярно наносили по лівійській столиці Тріполі і конкретно по резиденції Каддафі.

В останні дні Тріполі піддавався найбільш інтенсивним авіанальотам з початку військової кампанії Заходу проти Лівії. Так, тільки за 7 червня, у день народження Каддафі, за словами офіційного представника його уряду, по столиці Лівії нанесли більше 60 авіаударів, в результаті яких 31 людина загинула і декілька десятків отримали поранення. Удари з повітря, як повідомляється, завдавалися, в основному, по резиденції Каддафі, а також по шосе, що веде в аеропорт на півдні Тріполі.

За словами держсекретаря США Хілларі Клінтон, з людьми з оточення Каддафі ведуться переговори, в ході яких, зокрема, обговорюється “потенційна можливість” передачі влади опозиції. Деталей того, як це планується зробити, вона не навела.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.