Новини економіки. 14 червня. Міжнародний валютний фонд не бачить підстав для дефолту Україні, повідомив голова представництва МВФ в Україні Макс Альєр.

Гривні, гроші
Дефолту в Україні не буде

За його словами, незважаючи на те, що Україна значною мірою постраждала в результаті кризи 2008 року, своєчасні дії з боку влади допомогли мінімізувати негативні наслідки для економіки.

«Дефолт, про який говорили, він не трапився, і дійсно це сталося, як я вважаю, завдяки належній політиці. Якщо ви подивитеся на рейтингові агентства і рейтинги, то вони говорять про здатність платити і рішучість платити. Щодо держборгу, я б сказав, що він значно збільшився за останні два роки, але все ж не настільки високий – десь 40% ВВП, і тут я не бачу причин для дефолту», – сказав він.

При цьому він не став давати прогнози щодо того, чи зможе Україна до кінця року виконати передбачені програмою співпраці з МВФ вимоги, зокрема, прийняти документи, необхідні для проведення пенсійної реформи. На його думку, питання про те, коли будуть виконані ці вимоги, потрібно задавати українській владі, тільки від її рішень залежить швидкість проведення реформ, а відповідно, і отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ.

«Вірогідність того, що Україна отримає новий транш від МВФ, вона пов’язана з проведенням реформ, – сказав Альєр. – Ми чітко визначили реформи і пояснили, чому їх потрібно провести. У вас країна, де 18% ВВП витрачається на пенсії, а це один з найвищих показників у світі». Він підкреслив, що у проведенні реформ має бути зацікавлена ​​сама Україна.

Джерело Сегодня

Топ-новина від NewsMarket: Дізнайтесь, хто претендує на крісло Азарова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.