Новини України. 3 червня. Відео. У Львові відкрилась виставка Під PRESSом. У рамках відкриття виставки відбувся круглий стіл „Цензура в Україні: методи ефективної протидії (можливості нового закону «Про доступ до публічної інформації»).

Львів ,Під пресом
Журналісти обговорювали проблему цензури

Львів сьоме місто, у якому відбулася презентація фотопроекту Під PRESSом. За результатами круглого столу журналісти домовилися: узяти на озброєння Закон «Про доступ до публічної інформації»; надіслати присутнім журналістам інструкцію, як подавати запити, яку вони розмістять у своїх виданнях; шукати можливості тренінгів щодо медіа-грамотності для регіональних журналістів, повідомляє прес-служба

Сергій Андрушко, репортер відділу документалістики телеканалу СТБ, пояснив, що «доступ до публічної інформації – це реальний інструмент не тільки для журналістів, але й для простих громадян. Завдяки новому закону можна дізнатися інформацію про бюджети та генплани міст, з чого складаються тарифи та багато іншого. І не вірте тим, хто каже, що через Закон буде паралізована робота влади».

«Громадський публічний тиск – запорука успіху у реалізації закону про доступ до публічної інформації. Насправді 1 запит може спричинити хвилю суспільного інтересу. Цей закон має стати першим, який повинні дотримуватися абсолютно усі: і влада, і громадяни України», – переконаний журналіст.

Світлана Жаб’юк, головний редактор Zaxid.net, поділилася тим, що «в перший день роботи нового Закону надіслали від редакції запити у Львівські органи влади, але чиновники наразі не готові до виконання Закону».

Зокрема, учасниками круглого столу були Мустафа Найєм, журналіст «Української правди», учасник руху «Стоп цензурі!», Володимир Павлів, керівник журналістських проектів Українського католицького університету; Андрій Павлишин, головний редактор Західної аналітичної групи, Олег Онисько, виконавчий директор Ukrainian Media Service.

Ідея фотопроекту Під PRESSом виникла під час зустрічі учасників журналістського руху «Стоп цензурі!», громадських діячів та художників півроку тому. Проект Під PRESSом організований в рамках партнерства «Новий Громадянин» (за підтримки журналістського руху «Стоп цензурі!»), повідомила прес-служба організації.

У Львові фотовиставка триватиме з 1 до 10 червня 2011 року.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.