Новини України. 8 червня. Львів. Сьогодні біля пам’ятника Іванові Франкові близько сотні молодих хлопців та дівчат спільно з десятком людей старшого віку провели акцію проти міліцейського свавілля та політичних репресій.

Націоналісти вимагали справедливості

Організували акцію «Автономні націоналісти» спільно зі студентською профспілкою «Студентська солідарність».

Як заявляють націоналісти, вони планували пікетувати обласне управління міліції та через те, що у Львівській міській раді відмовилися приймати заявку на акцію, то захід відбувся без узгодження з міською владою під стінами Франкового університету.

Протестувальники мали кілька вимог – припинення політичних переслідувань націоналістів, порушення справ проти тих, хто 9 травня піднімав червоні прапори, та запобігання повторення провокацій 22 червня.

«Жодних письмових вимог міліції ми не подаватимемо, адже не бачимо в цьому сенсу, проте своєю дією ми показуємо, що 22 числа, якщо люди в погонах не зупинять непроханих гостей з Росії та сходу, то львів’яни вийдуть самі на вулиці для того, щоб зупинити їх», – пояснив хлопець у масці, який назвався Петром.

Молодь вигукувала гасла: «Бандити і міліція – одна коаліція», «Всіх не пересадиш!», «Патріоти не бандити!», «Менше міліції, більше порядку!», «Провокація! Репресії! Революція!» та уже звичні «Один за всіх та всі за одного», «Слава Україні!», «Слава нації!». У руках активісти тримали плакати та банери, на яких були ті ж гасла, які вигукували люди.

Не обійшлося і без маленької штовханини: коли пікетувальники намагалися розвернутися колоною і відійти з місця дислокації, то незначні сили міліції, які спостерігали за дійством, почали активно перешкоджати. Один із учасників акції стверджував, що за кутом для допомоги міліції стояв автобус із працівниками спецпідрозділу «Беркут».

До мітингувальників вийшов керівник міської міліції Станіслав Броневицький і сказав, шо вони нелегально зібрались і не мають права проводити незаявлену акцію.

Перехожі здебільшого реагували позитивно на дійство, незважаючи й на те, що більшість протестувальників були у масках, особливо їм сподобалось гасло «міліція – бандити у погонах».

Акція тривала близько сорока хвилин. У кінці націоналісти заспівали гімн України, їх також підтримали деякі працівники правоохоронних органів.

За матеріалами Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.