Новини України. 29 червня. Львів. У четвер, 30 червня Львові на вул. Руській, 20 Учнівське братство розпочне інформаційно-просвітницьку акцію “Урок державотворення: 70-річчя відновлення української державності”, під час якої збере підписи за надання обласному радіо імені Євгена Коновальця, яке воно носило під час проголошення Акту незалежності 30 червня 1941 року.

Євген Коновалець
Євген Коновалець

Про це повідомив ініціатор “Уроку державотворення”, речник Учнівського братства Віталій Іванов.

Одинадцятикласник зазначив, що під час історико-пошукової роботи, спілкування зі свідками історичних подій, активісти Учнівського братства виявили будинки на трьох вулицях Львова, де працювали установи, пов’язані з арештованим німцями урядом Ярослава Стецька.

Учень розповів, що о 9 ранку 30 червня молодь встановить символічні таблички і державні прапори на історичних будинках та привітає ветеранів проголошення Української держави, а учасники відновлення української державності у Львові, Перемишлі, Теребовлі, інших місцевостях Галичини розкажуть учням про свій досвід державотворення у 1941 році, створенні місцевих комітетів та органів української влади.

Речник Учнівського братства відзначив той факт, що усі без виключення відомі йому учасники відновлення Незалежності влітку 1941 року включилися в підпільну та збройну боротьбу ОУН проти німецьких окупантів. Для прикладу він наводить свідчення Слави Гасюк з Перемишля про те, як українські націоналісти підривали німецькі поїзди.

Активіст Учнівського братства звернув увагу на те, що відновлення Української держави 70 років тому відбувалося не під червоно-чорним партійним прапором Організації Українських Націоналістів, а під нинішнім державним синьо-жовтим прапором, тому має шануватися як державне свято.

Речник Учнівського братства повідомив, що учнями було знайдено старших львів’ян, які готові розповісти молоді про те, як вони сімдесят років тому плакали від щастя, почувши по радіо оголошення про відновлення Української державності, що зачитав пізніше розстріляний німецькими окупантами член ОУН Юліан Савицький. Віталій Іванов додав, що Учнівське братство і мешканці будинку, де розташоване обласне радіо, підпишуться за надання йому імені Коновальця, як це було у 1941 році. Таким чином, на думку представника Учнівського братства, хоча б одна сучасна установа – Львівське радіо імені Коновальця, буде втіленою в сьогоденні частинкою державотворчого процесу 1941 року.

Джерело ГалІнфо

Про Україну від Newsmarket: Янукович поважає українську мову, але розвиває російську

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.