Огляд преси. 3 червня. Намагаючись вийти з глухого кута і уникнути подальшого кровопролиття в Лівії, президент Барак Обама попросив президента Дмитра Медведєва сказати Муаммару Каддафі, що йому збережуть життя, якщо він покине Лівію.

Муаммар Каддафі
Для Каддафі вже вибрали місце для заслання

Зрозуміло, визнає The Washington Post, місце Каддафі – в Гаазькому трибуналі, проте “Обама хоче уникнути повторення чотиримісячної боротьби за усунення Лорана Гбагбо в Кот-д’Івуарі”, що забрала життя тисяч мирних жителів. Якби Гбагбо запропонували вибір, наприклад, довічне заслання, протистояння могло б закінчитися набагато раніше, вважає видання.

“Чи можливо, щоб міжнародне співтовариство вислало диктатора на зразок Гбагбо або Каддафі в таке місце, звідки вони вже гарантовано не повернуться?” – запитує видання. У 1815 році Європа зіткнулася з аналогічною проблемою, коли Наполеон Бонапарт, на чиїй совісті – 17-річна війна, яка забрала життя 6 млн людей, втік з острова Ельба і зібрав 200-тисячну армію, розгромлену при Ватерлоо.

Щоб гарантувати, що він більше не повернеться, Великобританія вислала Наполеона на острів Св. Єлени посеред Атлантичного океану, розташований більш, ніж за тисячі миль від якої-небудь суші. Острів Св. Єлени досі разюче ізольований: тут немає комерційного аеропорту, всього 4 тис. жителів, а район Blue Hill в південно-західній частині острова з 153 жителями ідеально підходить для пристрою села для засланих диктаторів, пише кореспондент Вільям Гудфеллоу.

І хоча справедливість вимагає, щоб Каддафі і йому подібні опинялися в Гаазі, перед міжнародним співтовариством стоїть ще більш важливе завдання – захистити життя невинних громадян і не допустити безглуздих страждань і руйнувань, підкреслює видання.

Острів Св. Єлени міг би працювати за принципом готелю “Каліфорнія”: туди можна вселитися, але не можна з’їхати. Каддафі провів би там тиху старість і помер. Це відмінне місце для написання мемуарів”, – відзначає автор.

Ще однією вимогою стало б повне позбавлення диктаторів і членів їх сімей всіх фінансових активів та повернення грошей у скарбницю їхніх країн: “Св. Єлена” буде працювати за принципом “все включено”, і готівка тут не знадобиться, пише газета.

Каддафі може виявитися єдиним диктатором, який закінчить свої дні на острові Св. Єлени. Проте гідних кандидатів безліч і без сумніву буде ще більше, і нові поселенці могли б дати острову настільки необхідний економічний поштовх. Однак справжня мета даного підприємства полягає в тому, щоб уникнути кровопролиття, яке поки, на жаль, триває в Лівії.

Джерело The Washington Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.