Огляд преси. 6 червня. Мобільні телефони піддалися безпідставним нападкам тепер уже з боку Всесвітньої організації охорони здоров’я.

мобільні телефони
Мобільні телефони не такі вже і шкідливі?

Минулого тижня Міжнародне агентство вивчення раку заявило, що радіочастотне електромагнітне поле, яке випромінюється телефонами, “може бути канцерогенно для людини”, пише The Wall Street Journal. Можливо, ця загроза раку одного разу підтвердиться, однак ВООЗ, схоже, використовує своє становище для перебільшення незначних ризиків і провокування паніки серед населення, вважає видання.

Згідно зі ще не опублікованими результатами дослідження агентства, існуючі докази цієї гіпотези “тривожні, але непереконливі”, тому мобільні телефони потрапили в “небезпечну зону” ВООЗ, до якої вже належить кокосове масло, оральні контрацептиви, кава і хімчистки.

Крім того, агентство заявило, що у людей, які активно користуються мобільними телефонами, на 40% підвищується ризик захворіти на гліому – ця цифра, на думку видання, нічим не підтверджена і грунтується на дослідженнях методом “випадок-контроль”.

Десятки інших досліджень зв’язку раку з використанням мобільних телефонів теж не виявили: головна проблема панікерів в тому, що у медицини немає теорії про те, як стільниковий сигнал може викликати мутації, які призводять до раку. Рівень радіації, випромінюваної мобільним телефоном, занадто низький, щоб пошкодити тілесні тканини, підкреслює видання.

Всьому цьому можна було б не надавати особливого значення, якщо б думки онкологічного агентства ВООЗ не були на вагу золота в таких регулюючих інстанціях, як американське Управління з контролю над продуктами і ліками та Агентство з охорони природи. На думку видання, подібні публікації приведуть до нападок на телекомунікаційну індустрію.

“Споживачам слід було б прочитати доповідь ВООЗ і самостійно прийняти рішення, пам’ятаючи про те, що багато переваг в сучасному світі розуміють медичний компроміс, – пише видання.

Мільйони американців загоряють, незважаючи на ризики, не займаються фізичними вправами і не підтримують здорову вагу, незважаючи на користь. Кожен має право відмовитися від зручностей і зростання продуктивності, що з’являються завдяки мобільним телефонам. Що стосується ВООЗ, то її поведінка в цьому випадку тільки посилить скептичне ставлення суспільства до думок і заяв наукових експертів “, – відзначає видання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.