Огляд преси. 16 червня. Грецька боргова криза поставила уряд країни на межу краху, пише The Guardian, відзначаючи, що обурення громадськості з приводу заходів економії вилилося в зіткнення з поліцією на вулицях Афін.

ЄЦБ
Європу попередили про фінансовий хаос

“Ескалація грецької кризи миттєво відбилася на Європі та усьому світі, призвела до падіння світових індексів і виявила параліч Євросоюзу в питанні про те, як здійснити другу за рік спробу порятунку Греції від банкрутства і чи варто її здійснювати взагалі”, – відзначають автор статті Ян Трейнор і Хелена Сміт.

ЕСБ виступив з попередженням, що грецький дефолт може виявитися “заразним” для всієї Європи, оскільки призведе до проблем в грецьких банках, що позначиться на великих банках Франції та Німеччини.

“Це схоже на тиждень хаосу”, – зазначив європейський чиновник в Брюсселі. За словами європейських дипломатів, 17 міністрам фінансів зони євро на зустрічі у вівторок не вдалося прийти до спільної думки про те, як допомогти Греції вдруге.

У травні минулого року ЄС і МВФ надали країні пакет допомоги на 110 млрд євро. Цей експеримент не вдався. Після цього допомога знадобилася ще й Ірландії та Португалії, говориться в статті.

Євро потрапив у дуже скрутну ситуацію, яка обумовлена, насамперед, взаємозв’язком між кризою суверенного боргу і ситуацією в банківському секторі”, – йдеться в заяві ЄЦБ. “Випадок Греції може обернутися ефектом розповсюдження”, – додав віце-президент ЄЦБ Віктор Констанціо.

Джерело The Guardian

Пікантне від NewsMarket: з ким Азаров у трусах прогулявся по пляжі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.