Огляд преси. 30 червня. Саудівська Аравія не може собі дозволити залишитися без засобів стримування в тому випадку, якщо Іран отримає ядерну зброю, заявив принц Туркі аль-Фейсал, впливовий член правлячої династії, що займається питаннями міжнародного співробітництва.

Ядерна зброя
Саудівська Аравія попередила Іран

Як пише The Guardian, принц, виступаючи у Великобританії перед керівництвом НАТО, не згадав прямо ядерну зброю. Проте його помічник висловився дещо ясніше: “Ми не допустимо ситуації, коли в Ірану буде бомба, а у нас – ні. Простіше не буває”.

Туркі в своїй промові також розкритикував Іран, звинувативши його у втручанні у внутрішні справи багатьох арабських країн, зокрема Сирії та Бахрейну. Сунітська Саудівська Аравія традиційно перебуває в напружених відносинах з шиїтським Іраном.

У королівстві проживає кілька мільйонів шиїтів, які знаходяться в підлеглому положенні і позбавлені багатьох привілеїв, які є у сунітів. За словами місцевих керівників, саудівські шиїти “вразливі для зовнішнього впливу”, тобто – впливу з боку Ірану.

Іран, розвиваючи свою ядерну програму, наполягає на її мирному характері. Однак її секретність і закритість від сторонніх очей викликають у країн Заходу і Ізраїлю підозри в тому, що Тегеран має намір створити атомну зброю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.