Огляд преси. 1 червня. В Україні міліція розслідує обставини звірячого вбивства дівчини, яка брала участь у конкурсі краси.

В Криму татари провели ритуальне вбивство

Як пише європейська преса, з нею розправилися за законами Шаріату за порушення релігійних традицій.

Жертвою релігійних фанатиків стала 19-річна мешканка Криму Катя Корен, пише британська газета The Daily Mail. Спотворений труп юної красуні був знайдений у лісі недалеко від її будинку в Радянському районі через тиждень після зникнення дівчини. Судмедексперти дійшли висновку, що Катю забили камінням, так прийнято в мусульманському світі карати грішниць.

За підозрою в причетності до цього вбивства затримано троє підлітків, які сповідують іслам. Вони вже дали свідчення і заявили, що діяли з релігійних мотивів.

Один з підозрюваних, 16-річний Биха Газієв, пояснив після арешту, що Катя переступила закони Шаріату і була за це покарана. При цьому він не висловив ні найменшого жалю з приводу її смерті.

Друзі убитої стверджують, що вона дуже любила стильний одяг і не приховувала своєї краси. На недавньому конкурсі краси серед дівчат Катя Корен посіла сьоме місце.

В українському МВС стверджують, що Газієв, який є одногрупником загиблої, діяв за менш піднесеним і зовсім не релігійними мотивами. «Йому просто захотілося вбити її», – повідомляє офіційний сайт ГУ МВС автономної республіки Крим.

Різко відреагували на повідомлення в ЗМІ про релігійне вбивстві і в татарській громаді Криму. У Меджлісі стверджують, що затриманий за вбивство хоч і є кримським татарином, але ніякого відношення до ісламу не має.

«Як я зрозумів, за словами батька, їх сім’ю можна віднести навіть до невіруючих, які і в мечеть ніколи не ходили. Батько – кримський татарин, ну формально вони вважаються мусульманами, але ніяким там ваххабізмом навіть і не пахло, – пояснив голова Меджлісу Мустафа Джемілєв. – Так що, напевно, це якась провокація».

При цьому глава вищої ради кримських татар додав, що підозрюваний відмовився від своїх свідчень. Щоправда, його причетність до злочину підтверджує виявлений у нього мобільний телефон загиблої.

Джерело The Daily Mail

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.