Новини світу. 3 червня. У нижніх приміщеннях АЕС “Фукусіма-1” і зв’язаних з ними технічних колодязях накопичилося вже понад 105 тис тонн радіоактивної води.

Фукусіма
"Фукусіма" досі не дає спокою

Про це сьогодні повідомила найбільша в Японії енергокомпанія ТЕРСО – оператор аварійної станції. У компанії побоюються, що “озеро, яке виникло під АЕС може прорватися за межі підвалів і з’єднатися з грунтовими водами вже 20 червня.

За оцінками експертів, обсяг радіоактивної води в зоні АЕС збільшується у зв’язку з настанням сезону дощів і тривалим витоком з реакторних систем охолодження, які отримали ушкодження в результаті березневого стихійного лиха. Ця вода з високим вмістом радіоактивних речовин є основним джерелом витоків радіації з “Фукусіма-1” у навколишнє середовище, зокрема в Тихий океан.

Фахівці ТЕРСО вживають екстрені заходи по її відкачці, але через брак вільних резервуарів для її збирання роботи йдуть повільно. Складну ситуацію з надлишком радіоактивної води, за планами ТЕРСО, може поліпшити запуск нового технічного комплексу для її очищення, що дозволить використовувати потім цю ж рідину для охолодження енергоблоків і басейнів. Такий пристрій, яке є досить дорогим, планується задіяти на АЕС з 15 червня цього року.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.