Новини технологій. 15 червня. В якості пошукових запитів Google можна буде використовувати голосові команди і зображення.

google
Google зростає

Такі функції поки будуть підтримуватися тільки браузерами Google Chrome і Firefox за допомогою спеціального плагіна, повідомляє РІА “Новости”.

Голосовий пошук Google Voice Search вперше був представлений восени 2009 року для смартфонів, що працюють під управлінням операційних систем Android, Symbian і iOS, а потім з’явився в 11-ій версії веб-браузера Google Chrome для ПК, що вийшла у квітні. Поки він підтримує лише англійську мову і доступний тільки в англомовній версії сервісу.

Голосове управління при роботі з веб-сервісом передбачено веб-стандартом HTML Speech Input API. Тим не менше, для того, щоб браузер зміг розпізнати голос користувача, необхідна не тільки підтримка цього стандарту, але і технологія голосового розпізнавання. Рішення, що використовується Google в браузері Chrome, є закритим, тому неясно, чи з’явиться подібний функціонал в інших браузерах.

Сервіс пошуку Google Images знайде сайти за зображеннями: необхідно лише завантажити картинку або розмістити посилання на зображення – і згадування про нього знайдеться на різних веб-сайтах. Наприклад, можна буде розпізнавати будівлі за їх фотографіями або музичні альбоми за їх обкладинками.

Для того щоб скористатися пошуком за зображенням, необхідно відкрити адресу images.google.com. При переході за посиланням поруч з пошуковим рядком з’являється піктограма фотоапарата. Функція працює в Chrome, Firefox і Safari, але не працює в Opera.

Разом з тим, дана технологія не вміє визначати обличчя людей, а тому з її допомогою не можна дізнатися ім’я людини на фотографії. У той же час, якщо фото було опубліковане на відкритих веб-сторінках, Google Images вкаже на нього.

Цікаве від Newsmarket: Новий проморолик бою личка та Хея

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.