Новини світу. 18 червня. Японська компанія ТЕРСО призупинила роботу обладнання з дезактивації високорадіоактивної води на аварійній АЕС “Фукусіма-1”.

Фукусіма
На Фукусімі припинили очищення

Компанія в суботу пояснила припинення операцій з дезактивації тим, що рівень радіації в апараті для очищення води підвищується значно швидше, ніж передбачалося. Причини подібного підвищення з’ясовуються.

Повномасштабний запуск очисного обладнання для дезактивації високорадіоактивної води і використання її для охолодження реактора здійснили у п’ятницю, але роботу обладнання припинили через п’ять годин після його запуску. З суботи ТЕРСО початку пробне відкачування низькорадіоактивної води через очисне обладнання станції.

В даний час в підземних приміщеннях станції накопичилося понад 100 тисяч тонн високорадіоактивної води. Її обсяг щодня збільшується на 500 тонн за рахунок води, що використовується для охолодження реакторів і басейнів з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП).

Необхідність якнайшвидшого запуску системи дезактивації обумовлена ​​тим, що високорадіоактивна вода, яка скупчилася на АЕС,  через десять днів підніметься до рівня землі і почне виливатися на поверхню.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.