Новини здоров’я. 18 червня. Пристрасть до перегляду телевізора небезпечна для здоров’я, попереджають учені з Гарварду, які переконалися в тому, що любителі посидіти біля блакитного екрана частіше вмирають передчасною смертю.

Телевізор, британець
Довготривалі посиденьки біля телевізора вкорочують життя

Більше двох годин на день перед телевізором підвищують ризик передчасної смерті (до 65 років) на 13%. Це ліниве заняття сприяє розвитку діабету другого типу і серцевих захворювань, які, якщо і пов’язані з довгим життям, то лише негативно.

Цікаво, що телевізор «підбирається» до людського здоров’я з двох сторін. По-перше, він позбавляє глядачів можливості проводити час більш активно, наприклад, гуляючи, граючись з дітьми або займаючись спортом. По-друге, любителі подивитися телевізор, як правило, більше їдять, причому далеко не завжди їх вибір падає на здорові продукти. Більшість воліють жувати перед екраном чіпси або піцу, запиваючи їх кока-колою, а не хрустіти морквиною.

Європейці проводять перед телевізором близько трьох годин на день, австралійці – чотири години, а американці – п’ять годин. З кожними двома додатковими годинами, присвяченими перегляду телепрограм, ризик розвитку діабету збільшується на 20%, а шанси заробити проблеми з серцем – на 15%.

«Наш висновок простий. Нам слід пропагувати не лише активний спосіб життя, але і відмову від пасивного. Зниження кількості часу, витраченого на перегляд телевізійних передач, значно зменшить ризик розвитку діабету, хвороб серцево-судинної системи і передчасної смерті», – роблять висновок вчені.

NewsMarket

Найважливе від NewsMarket: дізнайтесь, кого в Україні торкнеться скасування пільг

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.