Новини України. 12 червня. В Україні існує майже 1700 шкіл, де викладання ведеться російською мовою.

Дмитро Табачник
Табачник піде, якщо

Місцева влада має право встановлювати можливість вибору мови навчання в школах. Про це повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник в ефірі одного з телеканалів.

«Закон України про освіту і про загальну середню освіту чітко визначає, що батьки разом з дітьми мають право вибирати мову навчання, причому не тільки українську й російську», – зазначив він. Міністр уточнив, що зараз в Україні існує майже 1700 шкіл, де викладання ведеться російською мовою.

«Якщо батьки вважають за необхідне, і не вистачає можливостей, то заяви 15-ти батьків досить, для того щоб відкрити в одній школі угорський, в іншій – російський клас», – сказав він. При цьому Табачник уточнив, що школами керують «тільки органи місцеві, територіальні», які зобов’язані це зробити. «Іншого варіанту не передбачає закон і Конституція. Це права людини », – додав він.

«Середньою освітою згідно із законодавством керують місцеві органи влади; районні та міські ради, міські голови та голови селищних рад, тому вони зобов’язані виконувати вимоги своєї територіальної громади на ту освіту, яку ці громадяни обирають», – уточнив міністр. «Якщо місцева територіальна влада в Одесі, Кременчуці, в Полтаві прийняла рішення, що школи або класи повинні бути такі, це їх право природне, людське, європейське, і закріплене законом», – заявив Табачник.

Джерело ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.