Новини України. 3 червня. Окружний адміністративний суд Києва залишив без розгляду позов Арсенія Яценюка щодо закриття шкіл у Донецьку та Макіївці.

Школи закривають, а суд не реагує

Рішення суду ґрунтується на абсурдних доводах – суд поставив під сумнів, що Арсеній Яценюк є лідером «Фронту Змін». Нагадаємо, Яценюк опротестував у Окружному адміністративному суді Києва рішення Донецької міськради від 15 квітня про закриття шкіл №№ 111 і 121 та рішення Макіївської міськради про ліквідацію шкіл №№3, 27, 94, 100.

24 травня відбулося перше засідання у справі донецьких шкіл. Суд переніс розгляд справи на 3 червня. Друге засідання тривало не більш, ніж п’ять хвилин. Суддя О. П. Григорович повернув розгляд позову за абсолютно надуманими підставами – нібито у керівника юридичного департаменту партії Павла Петренка немає достатніх повноважень для подання такого позову, незважаючи на наявність в нього довіреності лідера «Фронту Змін» Арсенія Яценюка.

За справою щодо макіївських шкіл суддя О.В Пісоцька навіть не стала проводити судове засідання. Представникам «Фронту Змін» просто видали ухвалу суду «Залишити без руху позовну заяву». Підстави такого рішення суду виявилися ще абсурднішими – до позовного матеріалу не додали документів, які б засвідчували, що Арсеній Яценюк є лідером партії «Фронт Змін», його повноважень, у тому числі – на підписання довіреностей, повідомляє прес-служба партії.

Сьогодні на суд прибула група батьків учнів шкіл, що закриваються. Одна з них – Ірина Круглова – розповіла про погрози фізичної розправи над нею та її дітьми, якщо вона не припинить боротьбу за школу №111. Ірина розповіла, що 30 травня до неї підійшли двоє молодих чоловіків у штатському і сказали, що «вирвуть їй язика та повиколюють очі, а старшому сину – ноги переламають, якщо не припинить по судах ходити». В Ірини Круглової двоє синів – старший мав би піти до 5-го класу 111-ї школи в Донецьку, а молодший – до 1-го.

Це сталося після того, як Ірина Круглова отримала рішення Ворошиловського районного суду Донецька від 27 травня, який призупинив дію рішення Донецької міської ради про ліквідацію школи №111. Наступного ж дня після ухвали суду до директора школи №111 приїхала завідувач відділу освіти Петровської районної в місті Донецьку ради Лариса Фофанова і в ультимативній формі поставила вимогу зібрати з усіх батьків заяви про бажання перевести дітей в школу №101. При цьому вона додала, що жоден із вчителів сьогодні не піде додому, поки такі заяви не напишуть усі батьки. На рішення Ворошиловського районного суду вона не відреагувала.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.