Новини України. 17 червня. Конституційний суд України визнав неконституційним використання червоного прапора для увічнення Перемоги у Великій вітчизняній війні.

Прапор СРСР неконституційний

Таке рішення суд оприлюднив у п’ятницю, 17 червня.

Закон України “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги) визнано неконституційним згідно зі статтею 20 Основного закону. Вказана стаття містить винятковий перелік державних символів, до якого не входить червоний прапор, а входять лише Державний прапор України, Державний герб України та Державний гімн України.

Для того, щоб зробити закон конституційним, необхідно внести зміни до Основного закону, розширивши перелік державних символів.

КС запропонував парламенту законодавчо встановити порядок використання державних символів України, зокрема, державного прапора України.

Як повідомлялося, 24 травня народний депутат Юрій Костенко зареєстрував звернення до КСУ щодо закону про порядок офіційного використання копій прапора Перемоги.

У зверненні він стверджує, що «закон не тільки суперечить багатьом статтям Конституції України, а й провокує сепаратистські настрої громадян, спрямований на розчленування України».

Джерело Дзеркало Тижня

Цікаве від Newsmarket: Депутати стверджують, що спростили податкову систему

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.