Новини здоров’я. 28 червня. Стрес змушує людей шукати розраду в поїданні солодощів або ситних жирних страв, які допомагають заспокоїти нерви і розслабитися.

жирна їжа
"Заїдання" стресу - не вихід з проблемної ситуації

Американські дослідники вважають, що звичка людей їсти в стресовій ситуації пов’язана з гормоном, який підвищує апетит і змушує нас купувати жирну або солодку їжу. Згідно зі статистикою, приблизно 40% людей переїдають, коли відчувають, що не можуть впоратися зі стресом і хвилюваннями. Можливо, саме цей зв’язок між стресом і їжею є однією з причин розвитку епідемії ожиріння в країнах Заходу.

Як з’ясували вчені, хронічний стрес сприяє підвищенню рівня гормону греліну, що відповідає за апетит в цілому і за пристрасть до жирної їжі. Це підтвердили лабораторні досліди на щурах, яких піддавали різним стресовим ситуаціям і пропонували вільний доступ до їжі.

«Дуже багато людей їдять шкідливі для здоров’я продукти в стресовому стані. Незважаючи на те, що таку поведінку можна пов’язати з епідемією ожиріння, нам досі невідомо, як це пояснити на молекулярному рівні. Вивчення цього явища дозволить нам розробити нові терапевтичні методи боротьби з проблемою надмірної ваги», – сподіваються вчені.

NewMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.