Новини технологій. 1 червня. Спецслужби, зокрема Єгипту та Лівії, навчилися прослуховувати Skype, яким користується більшість опозиціонерів.

Skype відновив роботу
Skype більше не захистить

Сервіс інтернет-телефонії Skype користується найбільшою популярністю серед дисидентів всього світу, які переконані в тому, що унікальна система шифрування інформації убезпечить їхні переговори від прослуховування спецслужб.

Однак, за даними американської газети The Wall Street Journal, спецслужби змогли розкрити коди програми. Про це стало відомо після революції у Єгипті, яка призвела до відставки президента Хосні Мубарака.

У березні поточного року групі єгипетських опозиціонерів вдалося проникнути до штаб-квартири головної служби безпеки Єгипту – Amn Al Dowla. Під час обшуку опозиціонери знайшли унікальні файли, що описують систему зламу і розшифровки кодів Skype. Більше того, 26-річний активіст Басем Фаті виявив власні розшифровані розмови, в яких обговорювалися його особисті плани та стосунки, відпочинок і поїздки на пляж.

“Я знаю, що вони збирали кожні дрібниці, що злітали з наших вуст, і збирали їх у спеціальний файл”, – розповів Фаті.

Цікаво, що в одній з розшифрованих розмов два молодих єгипетських революціонера обговорюють необхідність використання саме Skype, так як він “не може прослуховуватися жодним з відомих шпигунам способів”.

Зі свого боку, глава відділу безпеки інтернет-сервісу Адріан Ашер заявив, що компанія не може побороти абсолютно всі технології зламу, які компрометують Skype.

Журналісти переконані, що кількість “слабких місць” популярного сервісу інтернет-телефонії збільшується. Якщо раніше урядові служби змогли знайти доступ до розшифровки дзвінків, тепер, як стверджують лівійські повстанці, влада навчилася “проникати” до списку контактів користувачів Skype, серед яких, у випадку з Лівією, були імена людей, які брали участь в організації протестів.

Наразі кількість активних користувачів Skype у всьому світі досягає 663 млн людей.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.