Новини культури. 25 червня. День дружби і єднання слов’ян відзначається щорічно 25 червня.

Слов'яни маюсть сьогодні привід тверезо відсвяткувати

Цей день об’єднує близько 300 мільйонів слов’ян по всій планеті.
Найбільш широко ця дата святкується в Росії.

Слов’яни становлять більшість у наступних країнах: Білорусія, Болгарія, Боснія і Герцоговина, колишня Югославська Республіка Македонія, Польща, Росія, Словаччина, Сербія, Словенія, Україна, Хорватія, Чорногорія, Чехія. В даний час слов’яни розселені на великій території Південної та Східної Європи і далі на схід – аж до Далекого Сходу Росії. Слов’янська меншість є також в державах Західної Європи, Америки, Закавказзя та Середньої Азії.

Загальна чисельність слов’ян – 300-350 млн чоловік.

Існують кілька версій походження етноніму «слов’яни». Основними є чотири: від слова (люди, що говорять “по-нашому», на відміну від німців – «німі», тобто «не володіють нашою мовою», «чужі»); від індоєвропейського кореня «kleu» – чутка, популярність (пор. слава); від топоніма, мабуть, назви річки (сравніете Слуя, Слава, Славніца в різних слов’янських землях); від кореня – s-lau-os «народ» (з індоєвропейським «рухомим s»), пор. грец. λᾱός.

День єднання слов’ян покликаний згуртувати різні гілки слов’янства і зміцнити зв’язок поколінь, щоб зберегти багатовікову дружбу і культуру слов’ян.

Джерело НБН

Цікаве від Newsmarket: Адвокат Тимошенко похудав на 4 кг під час засідання суду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.