Новини технологій. 1 червня. Швидкість передачі даних по бездротових мережах Wi-Fi збираються збільшити в 15 разів, прийнявши через кілька років стандарт мереж IEEE 802.11ac (з граничною швидкістю до 1 гігабіт на секунду) і 802.11ad, що забезпечує максимальну теоретичну швидкість до 7 гігабіт на секунду.

Wi-Fi
Через Wi-Fi можна буде передавати фільми якості Full HD

Це дозволить без проблем передавати “по повітрю” нестиснене відео Full HD.

Wi-Fi (маркетинговий термін для 802,11 – сімейства стандартів бездротових мереж) одержав широке поширення зі специфікацією 802.11b, що має пропускну здатність до 11 мегабіт в секунду. Після неї був прийнятий стандарт 802.11g (до 54 мегабіт в секунду), на зміну якому згодом прийшов нинішній 802.11nc з максимальною швидкістю передачі даних до 450 мегабіт в секунду.

З часом Wi-Fi одержав широку популярність і став використовуватися в смартфонах, автомобілях, автобусах, телевізорах і навіть літаках. Згідно з прогнозом аналітичного агентства In-Stat, в 2015 році на ринок буде поставлено мільярд пристроїв, що підтримують стандарт 802.11fac.

Сімейство 802,11 розробляє Інститут інженерів з електротехніки та електроніки (IEEE). Інша організація – Wi-Fi Alliance (також відома як WECA), проводить сертифікаційні випробування для забезпечення сумісності пристроїв. На сьогодні альянс вже видав більше 10 тисяч сертифікатів для різних апаратів (на них нанесений фірмовий логотип Wi-Fi).

Тим не менш 802.11ac і 802.11ad поки знаходяться в розробці, тому до їх остаточного схвалення ще далеко. За словами директора з маркетингу Wi-Fi Alliance Келлі Девіса-Фелнера, 802.11ac послужить заміною технології точок доступу, які використовується в будинках або громадських “хот-спот” Wi-Fi.

Другий перспективний стандарт – 802.11ad – має найвищу центральну частоту (60 Ггц). Він дозволить передавати по бездротовій мережі великі обсяги даних, такі як нестиснене HD-відео.

Паралельно з 802.11ac і 802.11ad розробляються супроводжуючі стандарти – наприклад протокол Wi-Fi Direct. Якщо зараз всі Wi-Fi-пристрої повинні обов’язково підключатися через точку доступу або роутер, то за допомогою Wi-Fi Direct можна буде підключити один пристрій до іншого напряму (наприклад, камеру до смартфону). У In-Stat обіцяють, що вже стандарт 802.11ac буде підтримувати цей протокол.

За матеріалами CNet

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.