Новини науки. 16 червня. Щоб жити щасливо і не впадати в депресію, подбайте про свій сон, радять учені. Менше шести годин сну щодня приводять до зниження якості життя і погіршення психічного здоров’я.

положення уві сні
Хороший сон наповнить день позитивом

Як показали дослідження, результати яких були представлені на 25-й конференції Асоціації професійних спільнот з проблем сну, нормальний сон тривалістю в 6-9 годин, асоціюється з психічним здоров’ям і високим рівнем задоволеності життям. Недолік сну, в свою чергу, помітно знижує якість життя і може стати причиною розвитку депресії.

У дослідженні взяли участь 10 654 людини віком близько 52 років, які заповнювали спеціально розроблені анкети для оцінки рівня психічного здоров’я та задоволеності життям, а також проходили медичне обстеження. Серед учасників з ідеальним здоров’ям люди, які сплять 6-9 годин, відчували себе щасливішими і задоволеними, ніж учасники без проблем зі здоров’ям, однак, які спали або менше 6 годин, або більше 9 годин.

«Ми були здивовані, коли виявили, що погіршення якості життя і психічного здоров’я пов’язане як з нестачею сну, так і з його надлишком. Всім відомо, що недосипання загрожує різноманітними проблемами, проте мало хто знає, що надлишок сну також є негативним», – відзначають дослідники.

Експерти вважають, що кількість сну, яка необхідна людині, залежить від її індивідуальних особливостей. У середньому дорослим здоровим людям рекомендується спати близько 7-8 годин на добу, щоб залишатися бадьорими протягом дня.

NewsMarket

Цікаве від NewsMarket: дізнайтесь, як Європа боротиметься з ожирінням

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.