Новини України. 19 червня. Закарпаття. Берегівська районна рада Закарпатської області прийняла рішення, що передбачає починати засідання райради з виконання Державного Гімну України та Угорщини.

На Закарпатті тепер співають ще й гімн Угорщини

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ВО Свобода.

Закарпатська обласна організація Всеукраїнського об’єднання Свобода “різко засуджує це антиконституційне рішення і вимагає від Президента України, Верховної Ради України, Служби Безпеки України та Генеральну прокуратуру відреагувати на антидержавний шабаш, який відбувся на сесії Берегівської районної ради».

У заяві Закарпатської Свободи також йдеться:

«Рішення про виконання під час офіційних заходів гімну іншої держави, яка має територіальні претензії до України, ми розцінюємо як подальший наступ на Українську державність, яку впродовж вже 20-ти років проводять в Закарпатті угорські шовіністичні кола. Цей провокаційний крок можна поставити в один ряд з неодноразовим порушенням питання про автономний статус Закарпаття, вивішуванням поруч з державним прапором України прапора сусідньої держави – Угорщини, встановленням по всьому Закарпаттю угорських імперських символів (відновлення прикордонного стовпа на Верецькому перевалі), пропаганду подвійного громадянства серед громадян України».

Як наголошується в повідомленні «Якщо Президент України, Верховна Рада України, Служба Безпеки України та Генеральна прокуратура в черговий раз пройдуть мовчанням, Закарпатська Свобода почне в Закарпатті акції протесту».

Національний склад р. Берегово: українці – 38,9%, угорці – 48,1%, цигани – 6,4%. Берегівський район – єдиний, де угорці складають більшість населення. За період з 1989 по 2001 рік кількість угорців у населенні міста зменшилася майже на 3%, українців збільшилася на 2,7%.

Етнічний склад населення Закарпатської області: українці – 80,5%, угорці – 12,1%, цигани – 2,6%.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.