Новини України. 23 червня. Республіканський комітет Криму із земельних ресурсів запропонував провести обмін земель особистих селянських господарств у Західному Криму, які розташовуються в прибережній зоні.

Крим
Кримським селянам пропонують обміняти землю

За даними прес-служби комітету, загальна площа земельної ділянки становить 2,6 тис. га. Обмін потрібний для реалізації Концепції розвитку Західного регіону Криму. З них 1,6 тис. га займають землі особистого селянського господарства. Перевірка показала, що ці землі не використовуються за 5-10 років, за винятком земельних ділянок, на яких збудовані готелі. Деяка частина земельних ділянок перепродана до п’яти разів.

Голова комітету Олександр Чабанов запропонував провести переговори з власниками ділянок про обмін землі.

“Є така практика на прикладі Чорноморського району, де селищна рада сама провела переговори із землекористувачами. Люди пішли на контакт і домовилися про те, що їм виділяються ділянки в межах населеного пункту. Вони відмовилися добровільно, тому що на двох гектарах землі біля урізу води людина вже нічого не може зробити, так як набув чинності закон про прибережні захисні смуги. Можливо, хтось погодиться брати участь в нашій концепції розвитку”, – пояснив глава комітету.

Республіканський комітет Криму із земельних ресурсів завершив створення детальної карти трикілометрової прибережної смуги Західного Криму. Карта охоплює 96 тис. га, на карті показано розподіл земель за категоріями, з них вільні землі становлять 2%.

Вздовж прибережної смуги регіону налічується близько 55 тис. га земель, 12% цієї площі в даний час не використовується. Інвестиційний потенціал Західного Криму оцінюється в 200 тис. га. Територію планують розвивати як конкурентоспроможний, цілорічний, загальнодержавний і міжнародний курортно-рекреаційний і туристичний центр.

За матеріалами е-Крим

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.