Новини України. 15 червня. Львів. Усіх працівників музею викликає на допит слідчий відділ управління СБУ у Львівській області, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

Тюрма на Лонцького
СБУ знову має питання до працівників музею

Вони усі проходять у якості «свідків» у кримінальній справі, відкритій СБУ за фактом «готування до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю».

«Всі електронні копії документів, незаконно вилучені в мене та в музеї, – історичні, жодної держтаємниці там немає», – сказав директор музею «Тюрма на Лонцького», історик Руслан Забілий.

«СБУ досі намагається кваліфікувати історичні матеріали як таємні, хоча не має на це підстав – закон забороняє ховати історичні документи, особливо ті, які містять інформацію про факти порушень прав та свобод людини і громадянина та незаконні дії органів державної влади та їх посадових осіб», – додав історик Володимир В’ятрович.

Незважаючи на це, за словами істориків, усі, хто бачив, працював з історичними документами, зокрема експонованими в Музеї — від прибиральниці до науковців та екскурсоводів — змушені з’являтися на допити в СБУ.

Як відомо, у вересні минулого року СБУ затримала директора музею Руслана Забілого, конфіскувавши у нього комп’ютер та зовнішні диски.

СБУ заявила про порушення кримінальної справи за фактом готування до розголошення відомостей, що становлять державну таємницю.

Після цього СБУ провела обшук у кабінетах істориків музею «Тюрма на Лонцького» у Львові й вилучила два ноутбуки, один жорсткий диск, паперові копії історичних документів.

Вилучено також відеосвідчення дисидентів, записані дослідниками протягом 2009–2010 років. Досі нічого не повернуто.

Джерело Кавказцентр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.