Новини світу. 12 червня. Поява протиракетного крейсера США в чорноморських водах викликала у російської сторони кілька питань і була сприйнята як загроза нацбезпеці РФ.

крейсер
Росії не сподобався американський крейсер

Міністерство закордонних справ Росії висловило занепокоєння у зв’язку з появою в Чорному морі американського крейсера “Монтерей” (Monterey CG-61). Корабель зайшов у води України у зв’язку з навчаннями “Сі Бриз 2011“, які проводяться спільно з США.

Крейсер “Монтерей” був направлений у Середземне море в березні 2011 року. Він повинен стати частиною системи протиракетної оборони, яку США розгортає в Європі. “Монтерей” обладнаний системою “Іджіс” (Aegis), яка дозволяє кораблю одночасно стежити за більш ніж ста ракетами в радіусі 190 кілометрів.

Як наголошується в повідомленні МЗС РФ, поява протиракетного крейсера в чорноморських водах викликала у російської сторони кілька питань. “Якщо йдеться про звичайний “візит” у цей вкрай чутливий регіон, то чому для нього був обраний корабель саме з таким варіантом озброєння? І яку роль відводив протиракетам “Монтерея” сценарій навчання “Сі Бриз 2011?” – йдеться в коментарі МЗС РФ.

“Ми не залишимо без уваги появу в безпосередній близькості від наших кордонів елементів стратегічної інфраструктури США і будемо сприймати подібні кроки як загрозу нашій безпеці”, – заявили в МЗС з приводу заходу “Монтерея” в Чорне море.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.