Новини світу. 9 червня. Росія. Керівництво ВПС Росії заборонило військовослужбовцям скаржитися в прокуратуру на вимагання зі сторни командирів.

корупція, хабарі
Військове керівництво Росії відбирає гроші у офіцерів

Про це 9 червня пише “Московский комсомолец”.

У розпорядження видання потрапила телеграма тимчасово виконуючого обов’язки головкому ВПС генерал-лейтенанта Віктора Бондарєва, датований 3 червня. Текст телеграми опублікований на сайті газети.

Документ передбачає створення у військових частинах гарячих ліній, за допомогою яких військовослужбовці зможуть повідомляти про правопорушення. Проте звертатися зі скаргами військовослужбовці зможуть тільки до командирів підрозділів та військових частин – іншими словами, як зазначає “МК”, офіцер, у якого командир вимагає гроші, повинен дзвонити йому ж, доводячи, що він займається корупцією.

При цьому другий пункт телеграми наказує “розцінювати звернення військовослужбовців з питань корупційних проявів в комісію ВПС, минаючи відповідні інстанції об’єднань та військових частин, як недовіра громадян до компетентності безпосереднього керівництва з відповідними висновками і санкціями до нього”.

Тобто замість звернення до військової прокуратури військовослужбовцям пропонується скаржитися вищестоящому начальству своїх командирів, яке на власний розсуд розбереться в інциденті.

Нарешті, згідно з пунктом 3 телеграми, у разі, якщо з прокуратури надійде повідомлення про підтверджений випадків здирництва, керівництво ВПС зможе “розглядати питання про припинення додаткових виплат офіцерам основних структурних підрозділів”. Іншими словами, якщо хтось один пішов до прокуратури зі скаргою на здирництво командира, і факт вимагання підтвердився, то вся частина повністю позбавляється премії.

Як зазначає видання, по-іншому це називається круговою порукою, а розповсюджена телеграма ставить на меті не боротьбу з вимаганням, а приховування епізодів корупції під загрозою позбавлення премії.

Корупційний скандал у ВПС розгорівся в травні 2011 року, коли офіцер однієї з частин, Липецького авіацентру, розповів у своєму блозі, що був змушений щомісяця віддавати керівництву 13600 рублів. Прокуратура, перевіривши інформацію, визнала її відповідною дійсністю. У відношенні командирів частини було порушено кримінальну справу.

Незабаром провести перевірки у військових частинах виявлення незаконного збору грошей з військовослужбовців розпорядився міністр оборони Анатолій Сердюков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.