Новини світу. 27 червня. Росія. Житель Калінінградської області, учасник Афганської війни Валерій Філіппов відправив президенту РФ Дмитру Медведєву бойові нагороди своєї сім’ї на знак протесту проти чиновницького свавілля.

Ветеран разом з братом

Бойовий офіцер, який віддав захисту Батьківщини чверть століття, 24 червня привіз до приймальні президента Росії два кітеля з орденами – свій і матері, яка в роки війни захищала небо над столицею, і лист Медведєву.

Військовий льотчик вісім років боровся за те, щоб отримати ділянку землі в 10 соток і побудувати новий будинок. Проте влада Калінінградської області йому відмовила.

Паралізованості 89-річна мати офіцера довгий час живе в будинку де протікає дах. Ветеран 2СВ просила полагодити дах не як ветерану війни, а як звичайній людині, проте чиновники прохання літньої жінки ігнорували. Тоді Валерій Філіппов вирішив скористатися законом, що дає йому і матері право на отримання десяти соток землі під будівництво житла.

Поки йшла виснажлива боротьба з земельним комітетом, архітектором та іншими службами, закон втратив силу. Філіппова в чергу не поставили. Як пояснила (тепер вже колишня) уповноважена з прав людини в Калінінградській області Ірина Вершиніна, «Філіппов не скористався законним шансом».

Багаторічне зіткнення з чиновницьким свавіллям призвело ветерана афганської війни в стан шоку:

«Я розчарувався в існуючому режимі. На фронтах ми захищали іншу країну, якої насправді не існує».

У результаті Філіппов вирішив повернути нагороди і заявив про намір «вийти зі складу Російської Федерації». Він назве свою країну іншим ім’ям і вивісить свій прапор, пише видання.

У приймальні президента офіцеру-афганцю сказали, що нагороди треба повертати тому, хто їх дав, і засумнівалися в тому, що акція з поверненням орденів може бути корисна у вирішенні земельного питання.

«Ви ж і Страсбурзький суд у нас заберете?» – Відповів Валерій Філіппов чиновнику.

Коли офіцера не випускали на прохідній, коли чиновники з якогось управління говорили, що йому доведеться йти в якесь відділення, учасник бойових дій сказав, що готовий до всього і навіть до в’язниці:

«Не робіть з мене злочинця. Якщо ви зірвете мій план, я візьмуся за зброю, повернувшись у своє місто».

Джерело ПН

Про світ від Newsmarket: Ізраїль знову готується вбивати тих, хто хоче допомогти сектору Газа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.