Новини України. 10 червня. Позовом до Європейського суду з прав людини про необгрунтованість утримання екс-глави МВС Юрія Луценка під вартою займається адвокат Валентина Теличенко. Про це повідомив соратник Луценко, народний депутат від НУНС Олесь Доній.

Олесь Доній
Доній розповів, які наслідки для України може мати справа Луценка

 

«Займається цим Валентина Теличенко, яку я знаю ще з часів боротьби за Незалежність України. Проходження всіх інстанцій у Європейському суді, як правило, займає досить довгий час, навіть до двох-трьох років.

Але в даному випадку ми налаштовані дуже оптимістично. Позов про необгрунтованість змісту Луценка під вартою вже взяли до розгляду, і Валентина Теличенко каже, що рішення з цього приводу може бути ухвалене вже найближчим часом», – повідомив нардеп в інтерв’ю Главкому.

За його словами, якщо рішення Європейського суду визнає, що Луценко був позбавлений права на судовий розгляд і присудить компенсацію, це не буде означати його автоматичне звільнення з-під варти.

«Проте якщо Європейський суд видасть рішення про те, що українська держава діяла щодо Луценка незаконно, і навіть після цього воно не захоче змінювати йому запобіжний захід, то як після цього, цілком можливо, включаться різноманітні засоби міжнародного тиску. У такому випадку розуміння того, що справа Луценка є суто політичним, буде настільки прозорим, що утримувати його під вартою в подальшому буде вже просто неможливо», – сказав Доній.

Він вважає, що засобами міжнародного впливу на Україну можуть бути такі санкції, як заборона в’їзду в країни Шенгенської зони окремим посадовим особам. Крім того, Доній не виключає, що рішення Європейського суду може перекрити Україні черговий транш МВФ. «Рішення, які приймають міжнародні фінансові інститути, багато в чому залежать від стану політичних свобод у відповідній державі. Політичні резолюції по тій чи іншій державі автоматично загальмують надання їй фінансової допомоги дуже багатьма установами», – сказав нардеп.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.