Новини політики. 21 червня. “В України своя історія, і є частина населення, яка завжди була впевнена, що, борючись з більшовиками під час Другої світової війни, українці вели національно-визвольну боротьбу”.

Юлія Льовочкіна

“Це було і буде, і не потрібно на цьому спекулювати”, – заявила народний депутат, член фракції ПР Юлія Льовочкіна.

Заява пролунала у відповідь на проект резолюції, який сьогодні російська делегація в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) винесе на розгляд держав-членів цієї організації, повідомляє “Коммерсантъ-Украина”.

Документ під назвою “Про протидію проявам неонацизму і правого радикалізму” складається з чотирьох пунктів. В них, зокрема, говориться, що “асамблея висловлює серйозну заклопотаність зростанням кількості проявів правого радикалізму і націоналістичного екстремізму на просторі Ради Європи“.

“Ідеї неонацизму і реваншизму сьогодні як і раніше популярні, а проблеми міграції, міжетнічних конфліктів, з якими стикається Європа, допомагають цим ідеям завойовувати нових прихильників, особливо серед радикально налаштованої молоді”, -, відзначається в проекті.

Серед країн, в яких “проходять марші під нацистськими емблемами і колабораціоністи нагороджуються державними нагородами”, разом з Австрією, Литвою, Латвією та Естонією названа і Україна.

На думку видання, Україна названа в документі у зв’язку з активністю націоналістичних партій, а також указами президента Віктора Ющенка про нагородження лідерів Організації українських націоналістів Романа Шухевича і Степана Бандери званням “Герой України”.

В українській делегації в ПАРЄ з такими оцінками не погодилися.

“Ми вважаємо, що складати подібний список некоректно”, – заявила член делегації Льовочкіна. Вона також сказала, що резолюція може бути змінена.

“Ми теж виступаємо проти радикалізму, проте запропонували російській делегації винести на розгляд резолюцію, виключивши з неї згадки будь-яких країн”, – пояснила вона.

Цікаве від Newsmarket: Син БЮТівця на “Лексусі” в’їхав а міліцейське авто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.