Новини України. 3 червня. Верховна Рада прийняла проект постанови про створення національного військового кладовища.

Вадим Колесніченко
Колесніченко не знайшов воїнам УПА місця на цвинтарі

За задумом автора документа – народного депутата Вадима Колесніченка (Партія регіонів), на ньому будуть ховати ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-афганців, а також загиблих за Україну учасників інших військових конфліктів.

Воїнам УПА, відповідно до законопроекту, на цьому кладовищі місця не знайдеться. Експерти попереджають, що такий вибірковий підхід може стати причиною додаткового напруження у суспільстві.

На думку Колесніченка, у рік святкування 20-річчя незалежності і 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни загальнодержавне значення має “увічнення пам’яті воїнів-визволителів, ветеранів війни та захисників Батьківщини”. “Згадувати своїх синів народи будуть на військових меморіальних кладовищах: американці – на Арлінгтоні, італійці – в Мілані, ізраїльтяни – на кладовищі “Яд-Вашем “, росіяни – на федеральному військовому меморіальному кладовищі”, – відзначається в пояснювальній записці до документа.

Аналогічний національний меморіал Колесніченко пропонує створити в Україну – у селі Биківня Київської області. Після прийняття проекту постанови буде сформований робочий комітет, до якого увійдуть представники Міністерства оборони, ветеранських організацій, чиновники київських міської та обласної адміністрацій. Комітет буде займатися розробкою проекту меморіалу.

За словами Колесніченка, на кладовищі ховатимуть ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників війни в Афганістані та інших збройних конфліктів. При цьому депутат заявив, що тут не будуть ховати воїнів УПА, тому що формально вони не є ветеранами.

На думку Юрія Шухевича – сина одного із засновників ОУН-УПА Романа Шухевича, пропозиції Колесніченка можуть внести розкол в українське суспільство. “Вадим Колесніченко тільки й робить, що зіштовхує українців між собою”, – заявив Шухевич.

Втім, заступник директора Інституту історії України Національної академії наук Станіслав Кульчицький підтримує ідею створення військового меморіалу. “Але якщо кладовище національне, то на ньому можна ховати лише радянських ветеранів. Виборчий підхід у даному випадку абсолютно неприпустимий”, – повідомив Кульчицький. На його думку, перед створенням національного меморіалу необхідно провести громадські слухання, які допомогли б вирішити всі спірні питання.

Джерело Коммерсантъ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.