Новини України. 16 червня. Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроект про законодавче забезпечення реформування пенсійної системи.

Верховна Рада, ВРУ
Рада зробила перший крок до прийняття реформи

Після більш ніж півторагодинного обговорення та пропозиції спікера Володимира Литвина проголосувати «можливо з огидою», за таке рішення проголосувало 245 депутатів при необхідних 226.

Профільний комітет ВР у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендував всі три «пенсійних законопроекти» (включаючи альтернативні законопроекти Павловського і Яценюка) направити на доопрацювання. Про це повідомив голова комітету Валерій Сушкевич.

Прийнятий за основу законопроект містить безліч непопулярних норм. Зокрема, норму про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років на 6 місяців щороку протягом 10 років. При цьому після 55 років жінки зможуть виходити на пенсію, але їхня пенсія буде зменшуватися на 0,5% за кожен місяць, недопрацьований до встановленого пенсійного віку.

Окрім того, збільшено мінімально необхідний страховий стаж для отримання пенсії за віком з 5 до 15 років і підвищено нормативну тривалість страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі для жінок з 20 до 30 років і для чоловіків — з 25 до 35 років.

Не змінилися пропозиції щодо збільшення віку виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців — 62 роки. Проте цей вік буде максимальним і продовжити перебування на держслужбі з 2013 року вже буде не можна. Як і раніше пропонується збільшити необхідну вислугу для військовослужбовців — з 20 до 25 років.

Віце-прем’єр Сергій Тігіпко, який представляв законопроект, заявив, що уряд не буде наполягати на внесеній під час доопрацювання нормі про обмеження максимальної пенсії.

Джерело ДТ

Ексклюзив від NewsMarket: Lenovo представить два нові Android-планшети

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.