Новини економіки. 11 червня. Прем’єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін лукавить, коли каже, що для всіх країн однакова формула ціни на газ.

володимир путін
Путін темнить з приводу газової формули

Про це в ефірі одного з українських телеканалів сказав російський незалежний енергетичний експерт Михайло Крутіхін.

Російський експерт зазначив, що з повною впевненістю не може сказати, що ціна російського є завищеною для України, адже існують “Харківські угоди”, які зменшують ціну газу на 30 відсотків, але не більше, ніж на 100 доларів за 1 тис. кубометрів газу.

“Таким чином, якась пільга для України була надана”, – уточнив він.

“Якщо ми подивимося на ціни по звітах “Газпрому“, наприклад, за другий квартал, то вона (ціна – Ред.) всього 280 доларів за 1 тис. кубометрів. Інша справа, що в окремі моменти вона була навіть більшою, ніж ціна на російський газ у Великобританії, Німеччині та інших країнах. Тому формула є звичайно. Але коли Володимир Путін каже, що формула для всіх єдина, то трошки лукавить. Протягом останнього року “Газпром” погодився зміними склад кошика продуктів, на основі якої формуються ціни “Газпрому“. Це сталося в Туреччині, Італії, Німеччині тощо. Але там до 15 відсотків у цій корзині продуктів було переведено з усяких солярок і мазутів на спотові ринки, що різко зменшило вартість газу для цих компаній”, – повідомив Крутіхін.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.