Новини політики. 14 червня. Пшонка знову уникнув зустрічі з опозицією.

Пшонка знову не зустрівся з БЮТівцями

Генпрокурор Віктор Пшонка знову уникнув зустрічі з народними депутатами, які прийшли сьогодні з вимогою до Генеральної прокуратури виконати резолюцію Європарламенту по Україні – припинити політичні репресії проти опозиції і скасувати запобіжний захід для Юлії Тимошенко, повідомила прес-служба БЮТ.

Про це сказав народний депутат, член фракції «БЮТ-Батьківщина» Роман Забзалюк. «Начальник управління, він же помічник Пшонки, повідомив, що Генпрокурор не зможе зустрітися з народними депутатами у зв’язку з участю у засіданні Вищої ради юстиції», – сказав Забзалюк.

За словами депутата, «складається враження, що Генеральний прокурор навмисно ховається від опозиції». «Він ігнорує виклики у Верховну Раду, він не хоче зустрічатися із народними депутатами, шукаючи нові приводи», – наголосив Роман Забзалюк.

БЮТівець зазначив, що всупереч позиції Європейського парламенту та міжнародної судової практики, Генпрокуратурою ігноруються всі звернення Юлії Тимошенко та її захисників про скасування по відношенню до неї запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд.

Він наголосив, що на даний час закінчено досудове слідство у кримінальних справах, тому з урахуванням положень статті 165 КПК України відсутні підстави для обрання відносно Юлії Тимошенко будь-яких запобіжних заходів. Роман Забзалюк додав, що підписка про невиїзд обмежує діяльність Юлії Тимошенко як лідера найбільшої опозиційної партії в Україні.

Народний депутат також наголосив, що згідно із зобов’язань України перед Радою Європи, а також з урахуванням положень Указу Президента N 24/2011, Резолюція Європейського парламенту, як одного із основних інституцій Європейського Союзу, підлягає обов’язковому виконанню державними органами України.

Як відомо, 3 червня народні депутати не змогли отримати пояснень від Генерального прокурора Віктора Пшонки, чому він не реагує на скарги лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Тоді помічник Генпрокурора повідомив, що Пшонка захворів і не зможе зустрітися з депутатами.

У резолюції, ухваленій 9 червня, Європарламент, зокрема, закликає українську владу не переслідувати опозицію і змінити міру запобіжного заходу для Тимошенко, Луценка та інших політичних в’язнів.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.