Новини політики. 29 червня. Донецьк. Редакція сайту “Остров” заявляє про спробу донецької міліції незаконно отримати доступ до інформації, що надходить і зберігається на серверах сайту.

Проти "Острова" порушили кримінальну справу

Про це у своїй статті пише головний редактор видання Сергій Гармаш.

“Два тижні тому до мене надійшла неофіційна інформація про те, що донецький УБОЗ збирає матеріали про організаційну структуру “Острова” і намагається отримати доступ до наших серверів”, – написав головний редактор сайту.

На думку Гармаша, “такі дії можуть проводитися тільки з санкції суду, а суд може прийняти відповідне рішення в рамках кримінальної справи, про відкриття якої, якщо вона нас стосується, ми повинні знати”.

“Проте нам про це нічого невідомо”, – підкреслив журналіст.

Редакція “Острова” направила журналістські запити провайдеру “Острова”, фірмі “Дабл-Ю Нет Україна”, і донецькій міліції з проханням підтвердити або спростувати факт наявності листів, що стосуються власника серверів сайту.

“Уже 16 червня ми отримали відповідь провайдера, в якій йдеться: “ТОВ” Дабл-Ю Нет Україна” підтверджує отримання листа від ГУМВС України в Донецькій області від 09.06.2011 року у зв’язку з розслідуванням кримінальної справи, яка перебуває в провадженні слідчого підрозділу” , – заявив головний редактор сайту.

Відповідь з Донецької міліції не отримано редакцією досі.

“Враховуючи, що час іде, а нам досі невідомо, які маніпуляції проводяться з нашими серверами, відносно кого з нас порушено кримінальну справу, і що нам інкримінується, ми розцінюємо дії міліції як провокацію, спрямовану як проти членів колективу “Острова”, але і проти наших читачів, що присилають нам інсайдерську інформацію, коментують наші матеріали на сторінках форуму сайту”, – йдеться в статті.

“Крім того, незаконно отримавши доступ до інформації, що зберігається на наших серверах, зловмисники (навіть якщо вони в погонах), мають можливість не тільки переглядати наше службове і особисте листування, але й ставити або знімати з сайту будь-яку інформацію, за яку нам доведеться нести відповідальність”, – додав Гармаш.

За його словами, все це змушує журналістів сайту побоюватися і за їхню особисту безпеку, а також за конфіденційність інших каналів зв’язку, які вони використовують у професійній діяльності, а також у приватному житті, наприклад – телефонів.

На думку Гармаша, намір міліції отримати доступ до каналів інформації “Острова” пов’язаний судовим позовом проти нього з боку депутата Юрія Іванющенка.

“У будь-якому разі, ми вважаємо, що і позов Іванющенка з простроченим терміном позовної давності, і дії донецької міліції є сигналами цілком конкретних тенденцій не тільки для колективу “Острова”, а й для всієї інтернет-спільноти України, всіх журналістів, всіх людей, які звикли вільно мислити і говорити. Тому ми вважаємо за необхідне привернути до даних фактів увагу громадськості”, – заявив головний редактор “Острова”.

Про політику: Зять мороза накинувся на киянина з битою і зламав йому ногу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.