Новини науки. 8 червня. На думку вчених з Єльського університету, США, кількість зморшок на обличчі вказує на зниження щільності кісткової тканини.

жінка-зморшки
Зморшки розкажуть про щільність кісткової тканини

Нове дослідження підтвердило асоціацію між кількістю зморшок у жінок на початку менопаузи і підвищеним ризиком зниження щільності кісткової тканини. На думку вчених, якщо їх висновки підтвердяться, стан шкіри на обличчі жінки можуть використовувати в якості доступного методу оцінки ризику переломів.

У ході дослідження вчені оцінювали якість шкіри обличчя та шиї у 114 жінок у віці 40-60 років, а також вимірювали щільність кісткової тканини. У результаті виявилося, що найбільш гладка шкіра асоціюється з найбільшою щільністю кісток, незалежно від віку, комплекції жінки та інших факторів ризику.

«Ми припускаємо, що, оскільки у шкіри і кісток дуже подібна тканинна архітектура, фізичні якості шкіри у жінок під час менопаузи пов’язані з якістю кісток», – розповідають дослідники. Як відомо, кісткову тканину і шкіру об’єднує загальна одиниця будови – білок колаген.

Вікові зміни в структурі колагену пояснюють як утворення зморшок, так і одночасне зниження якісних і кількісних характеристик кісток. Зазвичай у жінок щільність кісткової тканини зазнає найбільш помітні зміни в перші десять років після початку менопаузи.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.