Огляд преси. 29 червня. Напередодні відкриття у Львові меморіалу розстріляним польським вченим Інститут національної пам’яті Польщі та газета Rzeczpospolita опублікували статтю, в якій йдеться про те, що польські науковці буди розстріляні на замовлення Гестапо за допомогою українських націоналістів.

Львівський університет
У Львові вшанують розстріляних польських науковців

В статті, зокрема, йдеться про те, що, як всім відомо, на Сході обидва головорізи – а саме так видання називає Сталіна і Гітлера, – вчинили безпрецедентний злочин. Натомість, стверджують автори публікації, мало хто знає, яку велику жертву склали в тій битві поляки. Радянські війська, які втікали від німців, планомірно нищили політичних в’язнів, серед яких були і поляки. Кого не розстріляли і не розірвали гранатами, того відправили на Схід в “табори смерті”.

“Навіть перед обличчям смерті не забули про “класового ворога”, – наголошують автори публікації.

“Через тиждень після вторгнення до Львова німці взялися за цвіт польської інтелігенції, якій вдалося вижити після радянського терору. Після арештів і коротких слухань кількадесят з них були розстріляні за наказом гестапо і за допомогою – на жаль, – українських націоналістів”, – наголошує Rzeczpospolita.

Нагадаємо, 3 липня у Львові в парку Студентів відбудеться відкриття новозбудованого пам’ятника польським професорам, яких німці розстріляли влітку 1941 року на Вулецьких пагорбах. Планується, що на відкритті будуть присутні представники влади, заслужені громадські діячі міста, львів’яни, яким цікава ця подія. Очікують велику делегацію з Польщі, мера міста Вроцлава, який разом з Андрієм Садовим був ініціатором встановлення меморіалу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.