Новини науки. 12 червня. Заперечення правил і погана поведінка – звичайна справа для маленьких дітей, і тривати це неподобство може аж до п’ятирічного віку.

діти
Неслухняні діти

У деяких дітей проблеми з поведінкою є і в більш пізньому віці, стаючи рисою характеру, незважаючи на всі зусилля батьків навчити їх бути слухняними і слідувати загальноприйнятим правилам.

Нове дослідження, яке провели психологи з Канади, показало, що на поведінку дитини впливають як генетичні фактори, так і фактори навколишнього середовища. У ході роботи вчені спостерігали за 597 парами близнят з 20 місяців до 5 річного віку.

Під факторами навколишнього середовища вчені мали на увазі фізичні, культурні та біологічні особливості середовища, а також поведінку батьків, події в житті дитини і доступні їй ресурси.

«Повага правил або їх заперечення залишається стабільним протягом п’яти років життя дитини, причому багато в чому це обумовлено генетичними факторами, які диктують, буде дитина схильна до послуху або до поганого поводження. При цьому ступінь неслухняності залежить від факторів навколишнього середовища», – запевнили дослідники.

Таким чином, проблемна поведінка і відмова слідувати правилам залежить від генетичних чинників, які передаються з покоління в покоління. З огляду на це, батькам з групи підвищеного ризику слід заздалегідь готуватися до можливих проблем, озброюючись усіма доступними знаннями та методиками, які допоможуть зробити виховання маленького бунтаря оптимальним.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.