Новини економіки. 30 червня. Державна податкова служба України (ДПС) виявила 75 тис. випадків порушення офіційного працевлаштування і прийняла щодо них  відповідні заходи.

зарплата в конвертах
Податкова взялася за зарплати в конвертах

Про це повідомив заступник Голови ДПС Олександр Клименко. “Всього ми виявили 53 тис. громадян, яких використовували без офіційного працевлаштування. Крім того, знайшли 22 тис. людей, які займалися дрібним підприємництвом без будь-яких дозвільних документів – всі вони зареєстровані і взяті на облік у податкових органах”, – повідомив А. Клименко.

За його словами, з початку року українським підприємствам, які наймали працівників без офіційного укладення трудових договорів, нарахували майже 164 млн. грн. штрафних санкцій та податку на доходи фізичних осіб. У найбільш важких випадках, коли викривалися численні порушення трудового та податкового законодавства, проти суб’єктів господарювання відкривалися кримінальні справи, пише ЛігаБізнесІнформ

Так, у Запорізькій області виробник запчастин для сільськогосподарської техніки звітував перед ДПС про 11 найманих працівників. Однак перевірка виявила, що насправді на виробництві працювало 57 робочих.

У Херсонській області в офісі приватного підприємства були вилучені відомості “подвійної бухгалтерії”, згідно з якою 52 працівники отримали від роботодавця 111 тис. грн. “сірої” зарплати. При цьому офіційно працевлаштованими були тільки семеро з них.

Загалом з початку року за матеріалами, щодо гарантій оплати праці, податкова служба відкрила 103 кримінальних справи за ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів). В інші правоохоронні органи направили 597 матеріалів для прийняття рішення згідно з чинним законодавством, за результатами розгляду яких відкрили 252 кримінальні справи (150 – за грубе порушення трудового законодавства, 69 – за фактами невиплати заробітної плати).

Заступник голови ДПС запевнив, що податкова в подальшому буде посилювати роботу з легалізації доходів громадян. “В даному випадку йдеться не тільки про бюджетні втрати, а й про соціальну і правову захищеність найманих працівників. Я не знаю, хто більше винен у поточній ситуації – той, хто пропонує роботу без оформлення, або той, хто на це погоджується Але цю ганебну практику ми припинимо”, – підсумував Олександр Клименко.

Порада від NewsMarket: як алкоголь впливає на фігуру?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.