Новини світу. 4 червня. Організаторам аукціону, на якому були виставлені дві пляшки шампанського, що пролежали на морському дні майже 200 років, вдалося виручити за них 54 тисячі євро.

суд
Лот продано!

Як повідомляє Reuters, “Вдову Кліко” продали за 30 тисяч, а Juglar (шампанське цієї марки перестали випускати ще в 19 столітті) – за 24 тисячі євро.

До початку торгів організатори аукціону, що пройшов у Фінляндії увечері 3 червня, заявляли, що мають намір отримати 100 тисяч євро за пляшку.

Тим не менш, відзначає Reuters, ціна в 30 тисяч євро (43,9 тисячі доларів) за пляшку шампанського є рекордною. “Вдову Кліко” купив через інтернет колекціонер із Сінгапуру. Попередній рекорд – 42 тисячі доларів – був встановлений у 2008 році; таку суму заплатили за пляшку “Дом Періньон” 1959 року.

Шампанське, продане у Фінляндії, було піднято з дна Балтійського моря, де опинилося в результаті корабельної аварії: судно, на якому везли пляшки, затонуло, імовірно, між 1825 і 1830 роками.

Саме шампанське, за оцінками експертів, було розлито між 1811 і 1831 роками. Вважається, що його везли до двору російського імператора Миколи I.

Гроші, виручені за пляшки, будуть перераховані уряду Аландських островів (автономна провінція Фінляндії). Кошти планується направити на фінансування археологічних робіт у морі.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.