Новини науки. 2 червня. У первісному світі жінки залишали будинки, де проходило їхнє дитинство, а чоловіки – лишалися.

Мавпа, шимпанзе
Поведінка первісних людей, схожа на життя шимпанзе

До такого висновки дійшли вчені, дослідивши дві групи печерних людей.

Міжнародна команда експертів проаналізувала емаль зубів, які належали представникам двох громад, що мешкали у Південній Африці близько двох мільйонів років тому. До однієї з цих груп, як припускають, входили прямі предки сучасних людей. Вчені аналізували найдрібніші часточки металу, знайдені на емалі.

Результати тестів, опубліковані у журналі “Nature”, свідчать, що чоловіки жили та помирали в межах певної невеликої території, тоді як жінки пересувалися значно більше і на більші відстані.

Водночас вчені заявляють, що поки вдалося встановити небагато деталей.

“Ми не знаємо, чи це вони дрейфували, чи свідомо змінювали місце проживання, або, може, їх викрадали. Ми не маємо жодної можливості з’ясувати такі деталі. Але, як би не було, більшість жінок походили з якогось іншого місця. Це не завжди було щось далеке, але вони не лишалися з тією ж групою, в якій виросли”, – пояснила професор з університету Оксфорда Юлія Лі-Торп, передає ВВС.

Повідомляється, що схожу поведінку вчені спостерігають і в шимпанзе: самці залишаються разом і полюють, тоді як самиці змушені йти деінде. Всередині багатьох людських спільнот, і сучасних, і стародавніх, спостерігається схожа тенденція.

Утім, наголошується, що не йдеться про “татусів-домогосподарок”. Самці шимпанзе не відіграють особливої ролі у годуванні малят. Те саме можна сказати і про чоловіків з двох досліджених спільнот: поки що немає доказів того, що вони могли бути більш схильними вести домашнє господарство.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.